Jak wyjść z długów ?

O tym, że w dzisiejszych czasach można bardzo łatwo wpaść w poważne kłopoty finansowe przekonało się już wiele ludzi. To co najgorsze, to fakt, że sytuacja światowa nie ulega poprawie i jeszcze niejeden z dnia na dzień będzie musiał zderzyć się z brutalną rzeczywistością.Na genezę problemów składa się często masa czynników. Wiele osób nie patrzy realistycznie w przyszłość. Dla nich dobre, obecne zatrudnienie jest gwarancją powodzenia w przyszłości. Życie jednak, niejednokrotnie weryfikuje to w dość drastyczny sposób. Bankructwo pracodawcy – o co nie trudno dzisiaj może stać się początkiem kłopotów z pieniędzmi. Zaciągnięte zobowiązania mogą okazać się nie do udźwignięcia i co wtedy ? Pilne poszukiwania rozwiązania we wszelkich możliwych kierunkach. Fora internetowe przykładowo pełne są takich pytań : Jak wyjść z długów. Niestety większość osób nie znajdzie na nich odpowiedzi. Nikt tam nikogo nie poratuje finansowo w formie darowizny. W takich miejscach ‚spotykają się’ praktycznie tylko i wyłącznie potrzebujący.

Patrząc z dalszej perspektywy, bardzo skutecznym ‚lekarstwem’ na powyższe problemy jawi się stosowna profilaktyka. Gdyby tylko ktoś chciał wcześniej się zastanowić nad ewentualnościami jakie mogą się przydarzyć w życiu. Dużo bardziej pomocne było by zapoznanie się z poradnikami typu : jak nie wpaść w kłopoty finansowe. Jak na ironię akurat tych jest znacznie więcej niż zainteresowanych czytelników.

Niniejszy artykuł jest ‚odpowiedzią’ na setki maili jakie otrzymujemy z prośbami o pomoc w wyjściu z kłopotów finansowych. Krótko mówiąc nie dysponujemy ani taką, uniwersalną wiedzą, ani innymi środkami pozwalającymi rozwiązywać kłopoty. Każdy musi sam znaleźć możliwości ograniczenia wydatków, wyzbycia się zbędnych i jednocześnie wartościowych dóbr. Może sprzedaż drugiego samochodu, może wyzbycie się trochę nagromadzonych metali szlachetnych w postaci biżuterii pozwoli odetchnąć ?  Bez obniżenia standardów życia raczej się nie obejdzie. Nie powinno się też liczyć na jakąś cudowną poprawę sytuacji – kryzys światowy raczej się rozwija, ceny wszystkiego dookoła rosną i będą rosnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*